12. październik 2016
SHAWN MENDES, DNCE, LUKAS GRAHAM AND ZARA LARSSON  WYSTĄPIĄ NA GALI MTV EMA 2016

SHAWN MENDES, DNCE, LUKAS GRAHAM AND ZARA LARSSON WYSTĄPIĄ NA GALI MTV EMA 2016

Kanadyjski supergwiazdor Shawn Mendes, sensacja rocka ze Stanów Zjednoczonych grupa DNCE, duński zespół soulowo-popowy Lukas Graham i szwedzka wokalistka Zara Larsson staną na scenie w Ahoy Rotterdam podczas MTV EMA, w niedzielę, 6 listopada o godz. 21:00

Dla wszystkich będzie to pierwszy występ na MTV EMA. Tego wieczoru dołączą do Bruno Marsa, trzykrotnego zwycięzcy nagrody EMA, który zaśpiewa swój najnowszy kawałek.

Dzięki tym świeżym, utalentowanym artystom, gala MTV EMA będzie wyglądać jak nigdy wcześniej. Lukas Graham, DNCE i Zara Larson zostali nominowani w tym roku w kategorii MTV Push, poświęconej nowym wokalistom i zespołom. Mendes już wygrał statuetkę w tej kategorii w zeszłym roku. W tym roku może uda mu się zdobyć nagrodę dla "Najlepszego Wokalisty". DNCE i Zara Larsson powalczą w kategorii "Najlepszy Debiut".
Zespół DNCE, tegoroczny zwycięzca w kategorii „Najlepszy Debiut” MTV VMA, podczas pierwszego występu na gali MTV EMA zaprezentuje swoje największe hity w tym najnowszy singiel “Body Moves.”. Grupa z Joe Jonasem na czele, wzięła świat szutrem przebojem „Cake By The Ocean.”
Odkąd na początku roku ukazał się ich debiutancki album, duński zespół Lukas Graham przejął fale radiowe na całym świecie ze swoim unikalnym brzmieniem, łączącym elementy popu, soulu i hip-hopu. Twórcy hitu "7 Years" walczą o statuetki MTV EMA w czterech kategoriach: "Najlepszy Debiut" i "Najlepszy Wykonawca Serii Push," Najlepsza Piosenka" i lokalny tytuł "Najlepszego Duńskiego Artysty."

Shawn Mendes po raz pierwszy stanie na scenie EMA, jako pretendent do nagród w kategoriach "Najlepszy Artysta", "Najlepszy Wykonawca Pop", "Najwięksi Fani" i "Najlepszego Artysta Kanadyjski." Drugi album artysty, „Illuminate”, wydany we wrześniu tego roku, zyskał uznanie krytyków i został numerem 1 na iTunes w 65 krajach. Stając się jednym z najczęściej obserwowanych muzyków na całym świecie w soicial media, został odkryty przez menedżera Andrew Gertlera i podpisał kontrakt z Island Records. Jego debiutancki album „Handwritten” pokrył się poczwórną platyną." Mendes został uznany za jednego z "najbardziej wpływowych nastolatków" Time Magazine 2014 i 2015. W tym roku nalazł się na liście "30 Under 30" magazynu Forbes i wygrał "Favorite New Artist" People’s Choice Awards.

Zara Larsson jest nominowana w kategoriach "Najlepszy Debiut" i "Najlepszy artysta Szwedzki”. Artysta po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę opinii publicznej w 2008, jako zwyciężczyni popularnego szwedzkiego talent show „Talang Sverige” (wersja regionalna „Mam Talent”). Potem podpisała kontrakt z Music Group i wydała swój debiutancki EP „Introducing” pokrył się potrójną platyną. Jej ostatnie single to "Lush Life", który dotarł do Top Ten w całej Europie oraz "Never Forget You", który zalazł się w Top Ten w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, krajach Beneluksu i zdobył dwie platynowe płyty w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy Shawn Mendes otrzymał propozycję występu na tegorocznym EMA, powiedział:"To dla mnie wielki zaszczyt wystąpić na MTV EMA w tym roku, nie mogę doczekać się występu w Rotterdamie!
Lukas Graham jest również podekscytowany pojawieniem się na scenie EMA.

Wykonawcy powiedzieli: "Nie możemy uwierzyć w to, że zostaliśmy nominowani w 4 kategoriach i wystąpimy na scenie! Ten rok jest dla nas niesamowity. Dziękujemy".

Głosowanie w MTV EMA 2016 będzie trwać do 5 listopada, do godziny 23:59 czasu polskiego. Głosować można na stronie mtvema.com! Oficjalnymi sponsorami MTV EMA 2016 są słuchawki Evos oraz zegarki AM:PM.

O MTV EMA 2016
Rozdanie nagród MTV EMA 2016, sponsorowane przez słuchawki Evos i zegarki AM:PM, będzie transmitowane na żywo na całym świecie w niedzielę 6 listopada o godzinie 21:00 czasu polskiego z hali Ahoy Rotterdam w Rotterdamie, we współpracy z Ahoy Rotterdam, Rotterdam Festivals, Rotterdam Partners and Rotterdam Make It Happen. MTV EMA to jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, gromadzące co roku największych artystów z całego świata i łączące fanów muzyki poprzez światową sieć ponad 60 kanałów i 300 platform multimedialnych. Najnowsze informacje można otrzymywać śledząc @MTVEMA na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Vine – można również komentować bieżące wydarzenia, używając hashtagu #MTVEMA. Fani mogą również uczestniczyć w kampanii MTV EMA 2016 poprzez MTV Bump. Producentami wykonawczymi MTV EMA 2015 są Bruce Gilmer i Richard Godfrey. Najnowsze wiadomości i informacji prasowych znaleźć można na press.mtvema.com.