01. lipiec 2016
Indiana Jones w Paramount Channel HD i Forcie Sokolnickiego

Indiana Jones w Paramount Channel HD i Forcie Sokolnickiego

PARAMOUNT CHANNEL HD I CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO ŚWIĘTUJĄ 35. ROCZNICĘ PREMIERY FILMU
„INDIANA JONES I POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ ARKI”!

W czerwcu tego roku minęło 35 lat od premiery pierwszej części kultowej serii przygód dzielnego archeologa, Indiany Jonesa. „Poszukiwacze Zaginionej Arki” to jeden z najpopularniejszy filmów przygodowych, a jego główny bohater stał się ponadczasową ikoną popkultury. Nic dziwnego, skoro za tą produkcją stoją dwie wybitne postacie świata filmu - Steven Spielberg i George Lucas. Oczywiście ogromną rolę w tym sukcesie odegrał, wcielający się w tytułowego bohatera, Harrison Ford. Wykreowany przez niego „Indy” pojawia się w każdym rankingu kultowych postaci.

Paramount Channel HD i Fort Sokolnickiego uczczą tę okrągłą rocznicę specjalnymi lipcowymi pokazami przygód Indiany Jonesa. Stacja Paramount przygotowała wyjątkowy weekend, podczas którego wyemituje wszystkie czartery części serii. Z kolei Fort Sokolniczego zaprasza na lipcowe środy z Indianą Jonesem.
Indiana Jones w Paramount Channel HD:
• 9 lipca, od godz. 20.00 – „Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki” i „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”
• 10 lipca od godz. 20.00 – „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata” i „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”

Więcej na stronie http://www.paramountchannel.pl/

Indiana Jones w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego:
• 6 lipca, godz. 18:00 - „Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki”
• 13 lipca, godz. 21:00 - „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”
• 20 lipca, godz. 21:00 - „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”
• 27 lipca, godz. 21:00 – „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”

Więcej informacji o pokazach na stronie www.nowyfort.pl.

„Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki”
Pierwsza część przygód dzielnego archeologa, Indiany Jonesa, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Bohater wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Musi zrobić wszystko, by nie dopuścić, aby święte trofeum znalazło się w rękach Niemców. Film w reżyserii Steven Spielberga to jeden z najbardziej dochodowych produkcji z 1981 roku i jeden z najpopularniejszych filmów tamtych lat. W tym roku mija 35 lat od jego premiery.
Reżyseria: Steven Spielberg

„Indiana Jones i Świątynia Zagłady”
Druga część cyklu o przygodach archeologa Indiany Jonesa. „Świątynia Zagłady” jest prequelem „Poszukiwaczy Zaginionej Arki” – akcja filmu dzieje się w 1935 roku, a więc na rok przed wydarzeniami z pierwszej części. Oszukany przez szefa chińskiego gangu Indiana (Harrison Ford) zostaje otruty. Ratuje go Willie Scott (Kate Capshaw), z którą trafia do Indii, gdzie dostaje zadanie odnalezienia świętego kamienia. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów filmu jest słynna scena pościgu wagoników w kopalni.
Reżyseria: Steven Spielberg

„Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”
Trzecia część kultowego cyklu o przygodach archeologa Indiany Jonesa w reżyserii Stevena Spielberga. Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) dostaje propozycję udziału w poszukiwaniach Świętego Grala, jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijańskich. Początkowo bohater nie chce wziąć udziału w wyprawie, jednak zmienia zdanie, gdy dowiaduje się, że jeden z członków ekspedycji już zaginął i że jest nim jego ojciec, Henry Jones (Sean Connery).
Reżyseria: Steven Spielberg

„Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”
Akcja czwartej części serii rozgrywa się w czasie zimnej wojny, 19 lat po „Ostatniej Krucjacie”. Indiana Jones (Harrison Ford) zostaje zwolniony z uniwersytetu z powodu licznych rewizji FBI. Spotyka młodego chłopaka, który proponuje, że za pomoc w prywatnej sprawie naprowadzi profesora na ślad Kryształowej Czaszki. Podczas nowej podróży, która doprowadzi go m.in. do Meksyku i dżungli w Peru, Indianie towarzyszyć będą: przyjaciel, profesor Harold Oxley (John Hurt), Marion Ravenwood (Karen Allen) - miłość z młodości oraz ich wspólny syn Mutt Williams (Shia LaBeouf). Na dodatek po piętach deptać mu będą sowieccy agenci oraz Irina Spalko (Cate Blanchett).
Reżyseria: Steven Spielberg