25. marzec 2016
WILL SMITH OTRZYMA NAGRODĘ „GENERACJI MTV” PODCZAS 25. GALI MTV MOVIE AWARDS

WILL SMITH OTRZYMA NAGRODĘ „GENERACJI MTV” PODCZAS 25. GALI MTV MOVIE AWARDS

Gala MTV Movie Awards 2016, którą poprowadzą Dwayne Johnson i Kevin Hart, zostanie wyemitowane w nocy z 10 na 11 kwietnia 2016 r. o godz. 2:00 na antenie MTV Polska.

Stacja MTV uhonoruje Willa Smitha specjalną statuetką „Generacji MTV” podczas MTV Movie Awards 2016. Smith – niekwestionowana ikona współczesnego kina – zdobył niezwykłą popularność dzięki takim filmom, jak „Dzień Niepodległości” i „Bad Boys”. Od połowy lat 90. nieustannie odnosi sukcesy – głośne były jego role w “Facetach w czerni”, “Alim” oraz “Wstrząsie”. Wkrótce zobaczymy go w najnowszej produkcji, “Legion samobójców”.

“Will Smith i MTV wspólnie dorastali i mają wspólną historię” - powiedziała Casey Patterson, producent wykonawczy gali. “MTV wspierała karierę Willa na każdym jej etapie, a on miał bardzo duży wpływ na to, czym była i jest kultura MTV. Serial „Bajer z Bel-Air”, jego muzyka oraz niesamowite filmy sprawiły, że Will stał się głosem całego pokolenia. 25. rocznica MTV Movie Awards jest idealną okazją, by docenić jego osiągnięcia.”

Smith ma na swoim koncie 17 nominacji oraz 5 nagród MTV Movie Awards – w tym dwie w kategorii „Najlepsza rola męska” (za „Jestem legendą” [2008] i „Ali” [2001]). Poprowadził także MTV Movie Awards w 1994 roku.

Nagroda „Generacji MTV” jest największym wyróżnieniem podczas gali MTV Movie Awards. Przyznawana jest aktorowi, który może pochwalić się wyjątkowym dorobkiem filmowym oraz dociera bezpośrednio do odbiorców MTV. W poprzednich latach statuetkę otrzymali: Robert Downey Jr., Mark Wahlberg, Jamie Foxx, Johnny Depp, Reese Witherspoon, Ben Stiller, Adam Sandler, Sandra Bullock, Mike Myers, Tom Cruise oraz Jim Carrey.