09. luty 2016
VIACOM I SNAPCHAT ŁĄCZĄ SIŁY

VIACOM I SNAPCHAT ŁĄCZĄ SIŁY

Od 10 lutego na platformie Snapchat Discover pojawi się nowy kanał – COMEDY CENTRAL INTERNATIONAL.

Efektem współpracy Viacom i Snapchat będzie zupełnie nowy kanał na platformie Snapchat Discover – Comedy Central International, który dopełni ofertę kanału Comedy Central dostępnego dotychczas na Snapchacie w Stanach Zjednoczonych. Viacom zainwestuje także w produkcję treści video premium dedykowanych dla platformy Snapchat Discover.

Obecnie Snapchat jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się platform społecznościowych. Dociera do młodych odbiorców poprzez bardzo osobistą wideoplatformę. W Viacom jesteśmy liderami w storytellingu skierowanym do młodej widowni, więc dla nas to połączenie sił jest prawdziwą rewolucją na rynku cyfrowym” – Wade Davis, dyrektor finansowy w Viacom.

Comedy Central International ruszy 10 lutego. Dostarczać będzie fanom z całego świata treści komediowe, wyselekcjonowane „WTF News” i ekskluzywne filmiki z występami ulubionych komików. W USA Comedy Central już jest jedną z najpopularniejszych marek na platformie Snapchat Discover. Międzynarodowa wersja dla reszty świata, tak jak ta amerykańska, będzie aktualizowana codziennie.

Nowości pojawią się również na rynku amerykańskim. Już 9 lutego wystartuje kanał MTV USA, który będzie uzupełniał istniejący już MTV International. Będzie on oferował ekskluzywny content w postaci artykułów MTV News, klipów video w stylistyce charakterystycznej dla Snapchata, wywiadów z gwiazdami i innych atrakcji. Bardzo ważnym elementem współpracy Viacomu i Snapchata będą także publikowane na platformie streamy treści o nazwie Live Stories z najważniejszych wydarzeń Viacomu, takich jak MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards czy BET Experience.

Partnerstwo daje także firmie Viacom prawa do sprzedawania reklam na Snapchacie (tylko w USA), co pozwoli markom promującym się na kanałach Viacomu poszerzyć swój zasięg. Od teraz koncern mediowy będzie mógł sprzedawać reklamy w popularnych, istniejących już tematycznych streamach treści w aplikacji, takich jak „New York” czy „Valentine’s Day”.