19. listopad 2015
JUŻ 28 LISTOPADA O GODZ. 17:30 WYRUSZYCIE W KOSMICZNĄ PODRÓŻ RAZEM Z PARAMOUNT CHANNEL HD!

JUŻ 28 LISTOPADA O GODZ. 17:30 WYRUSZYCIE W KOSMICZNĄ PODRÓŻ RAZEM Z PARAMOUNT CHANNEL HD!

KANAŁ ZAPREZENTUJE ZBIÓR WYSELEKCJONOWANYCH I NAJBARDZIEJ KULTOWYCH FILMÓW Z SERII „STAR TREK”!

Ta wiadomość z całą pewnością ucieszy wszystkich fanów kina fantasy! Stacja Paramount Channel przygotowała specjalny maraton pięciu filmów z kultowej serii „Star Trek”. W sobotę 28 listopada widzowie kanału będą mieli szanse obejrzeć: „Star Trek: Film”, „Star Trek: Rebelia”, ”Star Trek: Pierwszy kontakt”, „Star Trek: Pokolenia”, „Star Trek IV: Powrót do Domu”.

„Star Trek” to fenomen na skalę światową. Wszystko zaczęło się w 1966 roku, gdy na ekranach zadebiutował serial telewizyjny opowiadający o misji badawczej statku kosmicznego Enterprise. Na jego pokładzie znaleźli się kapitan James Kirk, oficer Spock oraz doktor Leonard McCoy. Kilka dekad później saga „Star Trek” liczy już 12 filmów pełnometrażowych, 6 seriali telewizyjnych oraz wiele spin-offów w postaci gier, powieści, zabawek, figurek lub komiksów.

„Star Trek” bezapelacyjnie zapisał się w historii filmu i popkultury oraz odmienił życie wszystkich swoich fanów zwanych Trekkies. Tymczasem niewielu ludzi wie, że saga zainspirowała także ogromne korporacje produkujące elektronikę. Już w pierwszej serii z 1966 roku pojawiały się futurystyczne gadżety, które wyprzedziły międzynarodowe koncerny o kilka dekad i stały się zapowiedzią przyszłości. Jednym z nich był PADD (Personal Access Display Device) przypominający urządzenia, z których korzystamy dziś. Nie trudno jest dojść do wniosku, że firmy takie, jak Apple czy Microsoft zainspirowały się kultowym „Star Trekiem” przy produkcji swoich rewolucyjnych tabletów.

Emisja: 28 listopada, sobota, godz. 17:30
17:30 Star Trek: Film
20:15 Star Trek: Rebelia
22:20 Star Trek: Pierwszy kontakt
00:15 Star Trek: Pokolenia
02:55 Star Trek IV: Powrót do Domu