27. sierpień 2015
“MTV VIDEO MUSIC AWARDS 2015”: KANYE WEST NAGRODZONY VIDEO VANGUARD AWARD. ZNAMY TEŻ LINE-UP!

“MTV VIDEO MUSIC AWARDS 2015”: KANYE WEST NAGRODZONY VIDEO VANGUARD AWARD. ZNAMY TEŻ LINE-UP!

MTV ogłosiło, że podczas gali MTV VMA 2015 prestiżową nagrodę Video Vanguard Award imienia Michaela Jacksona za całokształt twórczości otrzyma Kanye West. Znamy też tegorocznych wykonawców!

Raper doceniony został za przełomowe teledyski, legendarne już występy na galach VMA oraz nieprzerwany wpływ na świat muzyki, sztuki, mody i kultury. W swojej twórczości Kanye West konsekwentnie łączy muzyczny kunszt z efektami wizualnymi, tworząc mieszankę prawdziwie wybuchową. Od teledyskowej trylogii do „Jesus Walks”, przez zaginający czasoprzestrzeń animowany „Heartless”, po pocztówkowy „Bound 2” – West z każdym kolejnym teledyskiem przekracza nowe granice.

W pamięć zapadają także jego występy na żywo. Obecność Kanye Westa na scenie VMA każdorazowo odbijała się na świecie szerokim echem: efektowne „Blood on the Leaves” na gali VMA w 2013 r., “Otis” zaśpiewany wspólnie z Jay-Z w 2011 r., teatralny „Runaway” w 2010 r., „Love Lockdown” z użyciem autotune w czasie rzeczywistym w 2008 r., czerpiący z Daft Punk „Stronger” oraz wspólne wykonanie „Good Life” przez Kanye oraz T-Paina w 2007 r., „Gold Digger” wraz z Jamie Foxx’em w 2005 r., a także niezapomniany pierwszy występ Westa na scenie VMA w 2004 r., w czasie, którego raper wykonał utwory „Jesus Walks”, „All Falls Down” oraz „Through the Fire”.

Otrzymując nagrodę Video Vanguard Award, Kanye dołączył do elitarnego grona jej poprzednich laureatów, takich jak Michael Jackson, Madonna, Peter Gabriel, Guns N’ Roses, Beastie Boys, Britney Spears, Justin Timberlake oraz BEYONCÉ.

To jednak nie wszystko. MTV uchyliło również rąbka tajemnicy w sprawie występujących na tegorocznej gali artystów. Lista robi wrażenie! W czasie imprezy prowadzonej przez Miley Cyrus do zespołu The Weeknd, którego występ zapowiadany był już wcześniej, dołączą: Pharrell, Demi Lovato, Macklemore & Ryan Lewis, Tori Kelly, A$AP Rocky oraz Twenty One Pilots. Stacja zapowiada, iż na tym się nie skończy, a kolejni wykonawcy VMA 2015 zostaną ogłoszeni niebawem.

W tym roku zmian nie uniknęła kultowa statuetka “Moonman”, wręczana w czasie gali zwycięzcom poszczególnych kategorii. Do współpracy nad odświeżeniem wizerunku kosmonauty MTV zaprosiło światowej sławy projektanta mody, Jeremy’ego Scotta. Począwszy od kombinezonu w telewizyjne testowe paski, przez naszyjnik z pacyfką, aż po słynne adidasy projektu Scotta – nowy design statuetki wpisuje się w długą tradycję łączenia przez MTV światów muzyki i mody.

Tegoroczna gala “MTV Video Music Awards” emitowana będzie na żywo w stacjach MTV w 160 krajach, swoim zasięgiem obejmując ponad pół miliarda gospodarstw domowych. W Polsce relację z MTV VMA 2015 obejrzeć można będzie w nocy z 30 na 31 sierpnia: