31. marzec 2015
Rekordowa oglądalność relacji z gali „Kids’ Choice Awards 2015”  na antenie Nickelodeon Polska

Rekordowa oglądalność relacji z gali „Kids’ Choice Awards 2015” na antenie Nickelodeon Polska

Emitowaną 29 marca na kanale Nickelodeon Polska relację z rozdania nagród „Kids’ Choice Awards 2015” obejrzało ponad 150 tysięcy widzów w wieku 4-12 lat. Był to wynik o 28% lepszy niż ten sprzed roku i rekord w historii retransmisji tego wydarzenia. Tak duże zainteresowanie galą oraz pojawiającymi się na niej gwiazdami muzyki i filmu zapewniło stacji Nickelodeon Polska wysoki wskaźnik SHR 6,1% w grupie docelowej dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Retransmisję z gali wręczenia nagród „Kids’ Choice Awards 2015” wyemitowano na antenie Nickelodeon Polska w niedzielę, 29 marca o 20:00. Widzowie zobaczyli grono największych światowych gwiazd muzyki i filmu, odbierających gratulacje oraz kultowe statuetki Pomarańczowych Sterowców. Wśród triumfatorów tegorocznej edycji nagród pojawiły się m.in. takie nazwiska jak: Angelina Jolie-Pitt, Liam Hemsworth, Emma Stone, Jennifer Lawrence, One Direction
i Selena Gomez. To oni otrzymali najwięcej spośród rekordowej liczby ponad 500 milionów głosów, które dzieciaki z całego świata oddały na ulubionych artystów i programy rozrywkowe w 21 kategoriach „Kids’ Choice Awards 2015”.
Tegoroczna edycja rozdania nagród była też trzecią z kolei, podczas której widzowie z Polski mogli głosować na polskich artystów. Wymarzoną statuetkę Pomarańczowego Sterowca dla najlepszego artysty zdobył już po raz drugi Dawid Kwiatkowski. W tym roku specjalną korespondentką na „Kids’ Choice Awards” była Patricia Kazadi, która relacjonowała całe wydarzenie polskim widzom.
Gala „Kids’ Choice Awards” jest jedynym wydarzeniem tego rodzaju na świecie. O tym, który
z twórców wyjedzie z imprezy z niezwykłą statuetką Pomarańczowego Sterowca decyduje jury złożone z dzieci z całego świata. To najmłodsi widzowie, oddając swój głos, wybierają ulubionych muzyków i aktorów. Statuetki „Kids’ Choice Awards” były po raz pierwszy wręczone 18 kwietnia 1988 roku w Stanach Zjednoczonych.