06. październik 2014
Nickelodeon najpopularniejszą stacją dla dzieci w wielu 4-12. „Grzmotomocni”, „Kórliki”, „Wróżkowie chrzestni” najchętniej oglądani  we wrześniu.

Nickelodeon najpopularniejszą stacją dla dzieci w wielu 4-12. „Grzmotomocni”, „Kórliki”, „Wróżkowie chrzestni” najchętniej oglądani we wrześniu.

We wrześniu br. kanał Nickelodeon osiągnął znakomite wyniki oglądalności (6.4% Shr), kolejny raz otrzymując miano stacji najchętniej oglądanej przez młodych widzów w wieku 4 – 12 lat (dane za AGB Nielsen, TechEdge, 1-30.09.2014, w godz. 06.00-21.00). Jest to wynik o 2% wyższy w stosunku do osiągniętego w wakacyjnym sierpniu i aż o 55% lepszy niż ten osiągnięty rok wcześniej.

Za tak dużym zainteresowaniem kanałem wśród młodych widzów stoi bogata i różnorodna ramówka. Spośród propozycji, które polskie dzieci oglądały na Nickelodeon najchętniej, pierwsza piątka to serie:
• „Grzmotomocni” ( serial oglądany najchętniej, z wynikami odpowiednio 1.7% RT /6.3% Shr)
• „Sam i Cat” ( 1.7% RT / 6.9% Shr)
• “iCarly” (1.4% RT / 5.1% Shr)
• “Inwazja Kórlików” (1.4% RT / 5.1% Shr)
• „Wróżkowie Chrzestni” ( 1.3% RT / 8.0% Shr)

Także w październikowej ramówce stacji w ramach kampanii Zanurz się w niezwykłości Nickelodeon pojawi się wiele nowych ciekawych propozycji. Wystarczy wymienić startujące na antenie jeszcze pod koniec września „Piekaczki”; kolejną serię przygód ferajny małych psotnych rybek, czyli „Bąbelkowy świat gupików”, nowe perypetie bohaterek serialu „Sam i Cat”, czy bajkę „Geronimo Stilton”. Jej tytułowy bohater to gadająca mysz, która jest autorem bestsellerów i pracuje jako dziennikarz dla fikcyjnej gazety „Rodent’s Gazette”. Jeszcze w październiku na młodych widzów czekać będzie też szereg nowych przygód z Timmym Turnerem w roli głównej, czyli nowe odcinki serialu „Wróżkowie chrzestni”. W dzień Halloween, to jest 31 października na antenie Nickelodeon zagości specjalny blok z premierowymi filmami „Monster High” i „Night of the living Fred” ze specjalnymi, „strasznymi” odcinkami.

Jesienna kampania Zanurz się w niezwykłości Nickelodeon to nie tylko ramówka. Na widzów czeka też specjalna strona internetowa, umożliwiająca stworzenie własnego programu z ulubionymi serialami, którym można dzielić się z przyjaciółmi, czy obejrzenie fragmentów nieemitowanych jeszcze odcinków. Co tydzień, na http://www.nick.com.pl/niezwyklosc pojawiają się kolejne Nickowe „niezwykłości“, a co dwa tygodnie – nowe nagrody w konkursie. Aby o nie powalczyć wystarczy wybrać swój ulubiony program.

Bazowa strona internetowa kanału www.nick.com.pl też może pochwalić się dużym zainteresowaniem widzów. Wystarczy wspomnieć, że we wrześniu odwiedziło ją prawie 332 tysiecy fanów generujących ponad 3,37 mln odsłon. Serwis jest przeznaczony dla dzieci i rodziców i zawiera bibliotekę materiałów wideo, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i gry z bohaterami poszczególnych seriali. Drugim popularnym źródłem zabawy dla młodych widzów w „sieci” jest fanpage kanału, który gromadzi już 418 tysięcy fanów z Polski.