06. październik 2014
AGENCJA TVN PO RAZ DRUGI REALIZATOREM I ORGANIZATOREM GALI "MTV EMA PRE-PARTY”

AGENCJA TVN PO RAZ DRUGI REALIZATOREM I ORGANIZATOREM GALI "MTV EMA PRE-PARTY”

Gala „MTV EMA Pre-Party”, której realizatorem i organizatorem po raz drugi będzie Agencja TVN, odbędzie się 4 listopada w warszawskiej Soho Factory. Podczas uroczystości wręczona zostanie nagroda dla zwycięzcy w kategorii „Najlepszy Polski Artysta 2014”. Laureat będzie konkurował o tytuł „Najlepszego Europejskiego Artysty” podczas gali MTV EMA 2014, która w tym roku odbędzie się 9 listopada w Glasgow.

Na podstawie umowy zawartej pomiędzy TVN Media Sp. z o.o. a Viacom International Media Networks Poland za organizację gali „MTV EMA Pre-Party” oraz realizację telewizyjną będzie odpowiadać Agencja TVN, która przygotuje także kilkudziesięciominutową relację z wydarzenia. Będzie ona wyemitowana na antenie MTV Polska w dniu 9 listopada, tuż przed transmisją na żywo z gali MTV Europe Music Awards w Glasgow, oraz dodatkowo - pod koniec listopada - na antenie TVN.
W tym roku o nagrody MTV EMA walczą mi. in. Katy Perry, Ariana Grande, Pharrell Williams i 5 Seconds of Summer oraz One Direction, Nicki Minaj, Iggy Azalea, Eminem, Sam Smith i Kiesza. Z kolei do tytułu “Najlepszego Polskiego Artysty” pretendują sami panowie: Grzegorz Hyży, Jamal, Mrozu i Artur Rojek oraz Dawid Kwiatkowski. Polscy nominowani wystąpią podczas gali MTV EMA Pre-Party 2014, na której zostanie również wręczona statuetka.

Partnerem internetowym wydarzenia będzie należący do TVN portal VEEDO (www.veedo.pl), którego redakcja przygotuje materiały newsowe zapowiadające galę. W specjalnym kanale „MTV EMA Pre-Party” na VEEDO, umieszczone zostaną także relacje z wydarzenia oraz wywiady z gwiazdami obecnymi na „Pre-Party”. Wszystkie materiały wideo za pośrednictwem serwisu agencyjnego x-news zostaną udostępnione przez Agencję TVN innym mediom do bezpłatnej publikacji (w tym do osadzania wideo w playerze x-link).

- Bardzo się cieszę, że Agencja TVN ponownie będzie organizatorem gali dla naszych partnerów z MTV. To wielkie wyróżnienie. Wieloletnie doświadczenie Agencji TVN gwarantuje profesjonalną obsługę tak dużych imprez. W tym roku promocję tego wyjątkowego wydarzenia wesprzemy dodatkowo przy pomocy naszego nowego przedsięwzięcia jakim jest platforma VEEDO. Zarówno jej użytkownicy jak i partnerzy sieci x-link otrzymają za naszym pośrednictwem nowe, ekskluzywne, emocjonujące treści wideo. – mówi Tomasz Nabakowski, Dyrektor Działu Licencjonowania Treści i Produkcji Zleconej – Agencja TVN

- Ubiegłoroczna współpraca z Agencją TVN była bardzo owocna, dlatego i w tym roku powierzyliśmy jej realizację tego ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest MTV EMA Pre-Party 2014. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami, uda nam się powtórzyć ten sukces – mówi Dariusz Janczewski, General Manager Viacom International Media Networks Polska.

Ubiegłoroczna edycja Pre-Party, która odbyła się 30 października 2013 roku była ważnym wydarzeniem na scenie muzycznej. Imprezę poprowadzili Patricia Kazadi i Tomek Torres, a wśród zaproszonych gwiazd byli m.in. Kazik Staszewski, zespoły LemOn i Afromental, Honey, Radosław Majdan, Natalia Siwiec, Klaudia Gawor i Ada Szulc, a także celebryci - obsada serialu VIVA Polska „Miłość na bogato”, czy „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”. Gościem specjalnym MTV EMA Pre-Party 2013 był światowej sławy raper, Dizzee Rascal.