07. sierpień 2014
DZIEŃ ZABAWY Z NICKELODEON JUŻ 29 SIERPNIA

DZIEŃ ZABAWY Z NICKELODEON JUŻ 29 SIERPNIA

Już 29 sierpnia Nickelodeon organizuje Dzień Zabawy. To druga edycja tej inicjatywy w Polsce i dziesiąta na świecie. Tego dnia na antenie Nickelodeon zamiast kreskówek pojawi się tylko czarny ekran. Wyłączając program na 4 godziny, stacja zachęca dzieci do zabawy na świeżym powietrzu.

Podstawowym założeniem akcji jest zaangażowanie dzieci i rodziców w znalezienie równowagi pomiędzy czasem spędzanym przed telewizorem i na powietrzu. Oczywiście wspólne oglądanie ulubionych kreskówek jest według badań doskonałą formą umacniania więzi rodzinnych, jednak chcemy zachęcić najmłodszych do większej aktywności fizycznej. W Stanach Zjednoczonych jedną z głównych ambasadorek „Day of Play” jest Pierwsza Dama, Michelle Obama, która od początku prezydentury męża postawiła sobie za cel przekonanie młodzieży do zdrowego stylu życia, w związku z czym, co roku przed Białym Domem organizuje wielki piknik dla młodzieży.

W Polsce „Dzień zabawy Nickelodeon” odbędzie się 29 sierpnia. Pomiędzy godziną 13:00, a 17:00 wyłączone zostanie nadawanie programu Nickelodeon oraz wygaszona zostanie strona nick.com.pl. W tym czasie na ekranie pojawi się plansza zapraszająca dzieci do zabawy na dworze. Dodatkowo w poniedziałek, 11 sierpnia, rusza dedykowana strona poświęcona akcji, na której dzieci i rodzice znajdą instrukcje do zabaw na świeżym powietrzu i konkursy z nagrodami. Po „Dniu Zabawy”, o godzinie 17:00, Nickelodeon wyemituje film „Szwindel” z ulubionymi dziecięcymi gwiazdami, m.in. Arianą Grande z serialu „Sam i Cat”, czy „Victoria znaczy zwycięstwo”.
Akcja „Dzień Zabawy Nickelodeon” wpisuje się w naczelną dewizę stacji „Dzieci górą!” i strategię kreatywnych działań adresowanych do najmłodszych widzów wykraczających poza program telewizyjny. Szerokim echem w mediach i wśród rodziców odbiła się zeszłoroczna edycja akcji „Dzień zabawy Nickelodeon” oraz ogólnopolska kampania społeczna "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.