17. lipiec 2014
 MTV wykorzystuje aplikację Snapchat do prezentacji nominowanych do MTV Video Music Awards 2014

MTV wykorzystuje aplikację Snapchat do prezentacji nominowanych do MTV Video Music Awards 2014

Snapchat, czyli aplikacja do przesyłania treści znikających po określonym czasie - jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Każdego dnia zostaje przesłanych 400 milionów zdjęć, które znikają po kilku sekundach. Wprowadzona w maju 2014 aktualizacja poszerzająca aplikację o czat oraz moduł konwersacji wideo sprawiła, że Snapchat stał się hitem wśród pokolenia Millenialsów – aż 1 na 5 młodych Amerykanów korzysta z niego codziennie.

Zeszłoroczne nominacje zostały zaprezentowane za pośrednictwem Instagrama oraz filmików na Vine. W tym roku MTV postanowiło wykorzystując popularność nowego sposobu efemerycznej komunikacji Snapchata. Już dziś o godz. 18:00 zaprezentowanych zostanie osiem 10-sekundowych filmików, w których aktorzy znani z programów MTV, m.in Austin Mahone, Fifth Harmony, Becky G, Jilian Rose Reed („Inna”), Carly Aquilino („Girl Code”), Charlamagne Tha God (Guy Code), Tyler Posey („Teen Wolf”) przedstawią nominowanych do MTV VMA 2014. Kandydatury będą widoczne w Snapchacie przez 24 godziny. Gala MTV Music Awards odbędzie się już 24 sierpnia w Inglewood w Kaliforni.

- MTV ponownie wykorzystuje nowe sposoby komunikowania się młodych widzów w promocji jednego z naszych największych wydarzeń – gali MTV Video Music Awards. Snapchat zyskuje coraz większą liczbę fanów także w Polsce, dlatego już teraz rozważamy dodanie go do listy 9 platform społecznościowych, na których obecny jest kanał MTV Polska – mówi Beata Węgrzyn, internet manager.