14. lipiec 2014
Wrześniowe premiery MTV Polska i serial „Shannara” na podstawie książki Terry’ego Brooksa

Wrześniowe premiery MTV Polska i serial „Shannara” na podstawie książki Terry’ego Brooksa

Na te informację fani fantastyki czekali od dawna. MTV ogłosiło, że niedługo rozpoczną się zdjęcia do serialu „Shannara”, który powstanie na podstawie bestselleru fantasy autorstwa Terry’ego Brooksa. Za scenariusz i produkcję odpowiedzialni będą Al Gough i Miles Millar, twórcy takich hitów jak „Tajemnice Smallville” czy „Aniołki Charliego”.
„Shannara” to serial osadzony w naszym świecie, ale jego akcja rozpoczyna się tysiące lat po zniszczeniu ludzkiej cywilizacji. Historia koncentruje się wokół rodziny Shannara, której potomkowie są obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami. Co więcej, ich przygody potrafią zmienić bieg historii. Pierwszy sezon serialu oparty będzie na fabule najpopularniejszej książki z serii – „Kamienie elfów”. O uznaniu świadczyć może fakt, iż druga część utrzymała się aż 16 tygodni na liście bestsellerów New York Times.
„Shannara” jest najlepiej sprzedającą się serią fantasy na świecie wśród tych, które nie zostały jeszcze poddane adaptacji. Terry Brooks natomiast jest drugim najlepiej sprzedającym się, żyjącym autorem fantastyki, zaraz po J. K. Rowling.

WRZEŚNIOWE PREMIERY MTV POLSKA

CATFISH: THE TV SHOW
Serial dokumentalny „Cathish” powróci na antenę z trzecim 10-odcinkowym sezonem. Gospodarze programu Nev Schulman i Max Joseph zabiorą widzów na prawdziwego emocjonalnego rollercoastera, a przejażdżka wykroczy poza zwykłe historie miłosne. Już wkrótce zobaczymy czy catfishe, czyli osoby które udają w sieci kogoś kim nie są, poradzą sobie tym razem i nie zostaną zdemaskowani. Dzisiaj wielu młodych ludzi szuka miłości w Internecie, a portale społecznościowe bardzo ułatwiają to zadanie. W sieci ludzie stają się odważniejsi, ale nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie. Nev i Max są właśnie po to, żeby pomóc uczestnikom programu sprawdzić wiarygodność ich wirtualnych partnerów.

DOPASOWANI
Drugi sezon niezwykłego reality show powróci na antenę MTV już we wrześniu. Tym razem na uczestników programu będzie czekać jeszcze więcej niespodziewanych zwrotów akcji, a znalezienie prawdziwej miłości okaże się trudniejsze niż wszyscy się spodziewali. Dodatkowo, zostanie wyemitowany specjalny odcinek, w którym spotkają się uczestnicy pierwszej edycji „Dopasowanych”. Widzowie dowiedzą się więc co u nich słychać, które związki przetrwały, a które się rozpadły. Wszyscy będą też świętować wraz z Ethanem i Amber – bowiem wkrótce urodzi im się dziecko.

INNA 4
Już we wrześniu na ekrany MTV wraca druga część czwartego sezonu serialu „Inna”. W ostatniej klasie Jennę i jej przyjaciół czekają jeszcze większe wyzwania i dylematy. Zanim skończą szkołę i wejdą w dorosłość, muszą rozwiązać wiele problemów: pewne sekrety wypłyną na światło dzienne, przyjaźnie staną pod znakiem zapytania, a związki zostaną wystawione na próbę. Czas będzie płynął nieubłaganie, a Jenna
i Matty będą musieli zdecydować, czy to co ich łączy to przyjaźń czy kochanie.
W dodatku, wszystkich zaskoczy finał serialu podczas wakacji na plaży…

FAKING IT
Faking it to nowy komediowy serial opowiadający o dwóch najbliższych przyjaciółkach Karmie (w tej roli Katie Stevens znana z amerykańskiej edycji Idola) i Amy (Rita Volk, „Igrzyska na kacu”), które zrobią wszystko, aby stać się najpopularniejszymi dziewczynami w szkole. Przyjaciółki przez pomyłkę zostają wzięte za lesbijki, przez co spełnia się ich marzenie o popularności. Chcąc podtrzymać tę sytuację, postanawiają nie mówić nikomu jaka jest prawda. Jak długo utrzymają tę tajemnicę? Odpowiedź już we wrześniu tylko w MTV Polska.

HAPPYLAND
Happyland to serial komediowo-dramatyczny, który od września pojawi się na kanale MTV. Bohaterowie historii są pracownikami jednego z największych parków rozrywki w USA. Lucy (Bianca Santos, „The Fosters”) to cyniczna nastolatka, której mama Elena (Camille Guaty, „Prison Break”) od wielu lat pracuje w parku jako księżniczka. Dziewczyna dorasta w wyidealizowanym świecie. Jednak kiedy poznaje Iana (Shane Harper, „Nazywam się Khan”), syna nowego właściciela parku, zdaje sobie sprawę, że nie wszystko w życiu jest takie kolorowe…