01. kwiecień 2014
Rekordowa oglądalność transmisji z gali „Kids’ Choice Awards 2014” w Nickelodeon

Rekordowa oglądalność transmisji z gali „Kids’ Choice Awards 2014” w Nickelodeon

Transmisja z gali przyciągnęła przed telewizory rekordową liczbę widzów. Relację z wręczenia nagród obejrzało prawie 118 tys. widzów w wieku 4-12 lat, był to wynik o 31% lepszy niż przed rokiem.

Tegoroczny wynik, prawie 118 tys. widzów, jest najlepszym wynikiem w historii transmisji gali „Kids Choice Awards” na antenie stacji Nickelodeon. Tak duże zainteresowanie galą zapewniło stacji udział na poziomie 7,0% SHR w grupie docelowej 4-12 lat.

Transmisję z gali wręczenia nagród „Kids Choice Awards 2014” wyemitowano na antenie Nickelodeon w niedzielę, 30 marca o 20:00. Głosami widzów, nagrodę dla najlepszego polskiego artysty zdobył Dawid Kwiatkowski. Piosenkarz pokonał Margaret, Ewę Farną i Kamila Bednarka w boju o miano Ulubionego Polskiego Artysty. Specjalną korespondentką na KCA była Patricia Kazadi, która relacjonowała całe wydarzenie polskim widzom. Tegoroczna gala jest drugą, na której widzowie z Polski mogli głosować również na polskich artystów. W 2013 roku dzieci doceniły ulubionych artystów, oddając ponad 392 miliony głosów w 22 kategoriach.

Gala „Kids Choice Awards” jest jedynym wydarzeniem tego rodzaju na świecie, w którym dzieci z całego świata przyznają nagrody w 22 kategoriach. Statuetki KCA były po raz pierwszy wręczone 18 kwietnia 1988 roku w Stanach Zjednoczonych.