16. kwiecień 2014
Sukces oglądalności „Enjoy the view <3 Natalia” na antenie VIVA Polska

Sukces oglądalności „Enjoy the view <3 Natalia” na antenie VIVA Polska

Dobiegła końca emisja hitowego reality-show „Enjoy The View <3 Natalia” na antenie VIVA Polska. Premierowe odcinki obejrzało w sumie aż 840 tys. osób w grupie 4+, a ich średnia oglądalność wyniosła 84 tys. widzów.

Zapewniło to stacji udział na poziomie 2.28% w grupie 13-29 lat, co jest kilkukrotnie lepszym wynikiem od średniego dobowego. Największą grupę widzów zgromadził drugi odcinek, który zapewnił stacji udział na poziomie 4.9% w jej grupie docelowej (13-29), a w grupie komercyjnej (16-49) Shr wyniósł 1.85%. Premierowe odcinki programu oglądało średnio niemal 84 tys. widzów, dzięki czemu VIVA Polska uzyskała w czasie ich emisji przeciętnie 2.28% Shr w grupie 13-29. Wszystkie epizody oraz ich powtórki zostały obejrzane w sumie przez 1mln 890 tys. osób.

Reality show cieszyło się również dużą popularnością w internecie, jego strona na Facebooku zgromadziła ponad 14 tys. fanów. Fanpage programu był dodatkowo wzbogacony o aplikację konkursową, w której widzowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Natalii Siwiec. Podczas emisji serialu widzowie mogli za pomocą Twittera składać życzenia głównej bohaterce, była to pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce. Dzięki akcji, hashtag #lovenatalia dwukrotnie trafił do polskich trendów na Twitterze. Pierwszy odcinek programu był dostępny w serwisach Onet VOD i Ipla.tv, gdzie w ciągu tygodnia obejrzano go aż 245 tys. razy.

Programowi towarzyszyła kampania promocyjna na antenie kanałów z portfolio Viacom – VIVA Polska, MTV Polska i Comedy Central, w mediach społecznościowych oraz na platformach vod.pl i ipla.tv. Na stronie ww.viva-tv.pl/ oraz na fanpage’u programu udostępnione były również materiały zza kulis oraz fragmenty programu niewyemitowane na antenie.

Za produkcję wykonawczą „Enjoy the view <3 Natalia” odpowiadała grupa Future Gate z firmy producenckiej Michannnel, która w przeszłości zrealizowała m.in. galę Viva Comet, program VIVA Mjuzik Kłizzz, czy koncerty Unplugged Kultu i zespołu Wilki.