15. maj 2014

Kampania Przeciw Homofobii i MTV Polska przeciwko dyskryminacji

MTV Polska kolejny raz wspiera Kampanię Przeciwko Homofobii w przeciwdziałaniu dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią, 17 maja o godz. 14.45 na antenie stacji zostanie wyemitowany film dokumentalny „Będzie lepiej 2”. Równocześnie na antenie MTV Polska, na stronie internetowej stacji oraz na jej profilach w mediach społecznościowych widzowie mogą oglądać specjalne klipy wspierające działania Kampanii Przeciw Homofobii.

- Tolerancja i poszanowanie dla każdego człowieka od zawsze wpisane były w DNA MTV, dlatego wsparcie tego projektu jest dla nas sprawą oczywistą – komentuje zaangażowanie MTV Agnieszka Odachowska, communications manager Viacom International Media Networks

Druga część filmu „Będzie lepiej” osnuta jest wokół historii trzech młodych osób będących na rozstaju życiowych dróg. Widzowie poznają między innymi młodego chłopaka, który zastanawia się, jak powiedzieć rodzicom o swojej orientacji oraz dziewczynę walczącą o akceptację bliskich.

Pierwsza część filmu „Będzie lepiej” była elementem kampanii społecznej z 2011 roku, odpowiadającej na falę samobójstw popełnionych przez nastoletnich gejów i lesbijki oraz osoby o złożonej tożsamości płciowej w Stanach Zjednoczonych. Film pokazał, że młodzież LGBT może znaleźć wsparcie psychologiczne wśród rówieśników i dorosłych, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. Narratorem w filmie został Dan Savage – znany homoseksualny dziennikarz, który aktywnie walczy z nietolerancją wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej. Jego postulaty wsparły gwiazdy i politycy, m.in. Barack Obama, który powiedział, że „[…] każdy powinien być szanowany bez względu na to, kim jest”. Film „Będzie lepiej” został nagrodzony statuetką Emmy.

Projekt „Będzie lepiej 2” to kolejna inicjatywa podejmowana przez MTV Polska na rzecz promowania tolerancji i zrozumienia dla odmienności. W maju 2013 stacja objęła patronatem inną kampanię przygotowaną przez KPH, „Spoko, ja też”. Wtedy na antenie kanału emitowane były klipy, w których artyści, dziennikarze i celebryci wyrazili swoje poparcie dla propagowania akceptacji i wsparcia osób LGBT. W gronie ambasadorów projektu znaleźli się m.in. Michał Piróg, Natalia Siwiec, Karolina Korwin-Piotrowska, Doda i Edyta Górniak.