28. luty 2014
Portal MTV Voices oficjalnym partnerem TEDxTeen 2014

Portal MTV Voices oficjalnym partnerem TEDxTeen 2014

MTV Voices, platforma o charakterze CSR, której celem jest inspirowanie widzów MTV na całym świecie, została oficjalnym partnerem konferencji TEDxTeen 2014, która odbędzie się w sobotę, 1 marca w Nowym Jorku.

Wydarzenie, podczas którego najbardziej utalentowani i inspirujący młodzi ludzie dzielą się wiedzą, będzie transmitowane jutro od 16:30 na www.mtvvoices.com/tedxteen.

TEDxTeen to przede wszystkim dyskusja o świecie nastolatków oraz o możliwości ich wpływu na otoczenie. Tematem przewodnim piątej już konferencji TEDxTeen jest hasło “The Crazy Ones”. Stawia ono na wszystkich marzycieli sprawiających, że niemożliwe staje się możliwe i odkrywających wszystko, co nie zostało dotychczas odkryte – nie bez obaw, ale pomimo obaw.

Podczas konferencji dzięki livestreamingowi na www.mtvvoices.com/tedxteen będzie można m.in.:
• od GZA z zespołu Wu-Tang Clan dowiedzieć się jak działa pilotażowy program Science Genius, który do propagowania nauki wykorzystuje …. kulturę hip hopu
• posłuchać Alexa Kleina, współtwórcy KANO – komputera, który składa się samemu
Gospodarzami konferencji będą:
• Nile Rodgers, wielokrotny zdobywca Nagrody Grammy, współzałożyciel zespołu CHIC oraz założyciel i przewodniczący fundacji “We Are Family”;
• Q-Tip, uznany przez krytyków raper i producent;
• Monique Coleman, gwiazda “High School Musical”.

O MTV Voices

MTV Voices to międzynarodowa platforma internetowa o charakterze CSR zachęcająca do rozwoju
i inspirująca młodych ludzi. MTV Voices pokazuje najbardziej kreatywnych i utalentowanych widzów MTV, którzy mówią o ważnych dla nich tematach. Poprzez zachęcanie do dzielenia się opiniami, MTV Voices promuje poznawanie innych kultur, inspirowanie do zmian i pobudzanie ambicji. Platforma przedstawia prawdziwe historie widzów MTV za pomocą ich własnych słów. MTV Voices jest częścią Viacom International Media Networks, oddziału Viacom Inc. (spółki notowanej na NASDAQ: VIAB, VIA).

O TEDx

TEDx to wydarzenia, których celem jest umożliwienie lokalnym społecznościom spotkań z ludźmi, których życie i dokonania cechuje zaangażowanie, innowacyjność i bezkompromisowość w dążeniu do wyznaczonych celów. To także okazja do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawianych zagadnień oraz nawiązania nowych, inspirujących znajomości. Te lokalne, inicjowane oddolnie konferencje to TEDx, gdzie x oznacza niezależnie organizowane wydarzenie TED.