04. luty 2014
Comedy Central z rekordową oglądalnością „Teorii wielkiego podrywu”

Comedy Central z rekordową oglądalnością „Teorii wielkiego podrywu”

W zeszłą niedzielę kanał Comedy Central zgromadził przed telewizorami rekordową, liczącą prawie 150 tysięcy publiczność.

Wszystko za sprawą premiery 7. sezonu „Teorii wielkiego podrywu” z jego kultowymi bohaterami, takimi jak dr Sheldon Cooper czy inż. Howard Wolowitz. Pierwsze dwa odcinki wyczekiwanego serialu, które można było zobaczyć między godziną 21.00, a 21.55 uzyskały niemal 7 - krotnie wyższy od średniego udział w komercyjnej grupie widzów (16-49) dla tego przedziału czasowego.

„Teoria wielkiego podrywu” przez cztery lata z rzędu była nominowana do Złotych Globów i regularnie w Stanach Zjednoczonych gromadzi przed telewizorami 20 milionową widownię. Pokochali ją także Polacy. Premierowe odcinki 7. sezonu wyemitowane w niedzielę dały kanałowi Comedy Central udział na poziomie 2,5%SHR - był to najwyższy wynik stacji od października. Rekordowy wynik premierowych odcinków 7. sezonu stanowi 390% średniego udziału stacji w niedzielę między godz. 21.00, a 22.00 wśród widzów w wieku 18-34. Natomiast największy wzrost zanotowano w grupie komercyjnej 16-49, gdzie serial osiągnął nawet 690% średniego udziału stacji
w tych godzinach.

Premierę 7. sezonu serialu poprzedził maraton odcinków 6. sezonu. W tym czasie stacja uzyskała udział na poziomie 2%SHR. Serial jest obecny na antenie kanału od ponad 6 lat. W tym czasie zdobył ponad 20 prestiżowych nagród, a wśród nich aż sześć dla najlepszego serialu komediowego i ponad dziesięć dla najlepszych aktorów w serialu komediowym. W tym czasie wrósł w popkulturę, a sztandarowe powiedzenie głównego bohatera, czyli bazinga na stałe zagościło w slangu młodzieżowym.

Kolejne odcinki najnowszego sezonu „Teorii wielkiego podrywu” emitowane są w każdą niedzielę o godz. 21.00 na antenie Comedy Central.