22. sierpień 2013
MTV rozpoczyna produkcję serialu reality  „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”

MTV rozpoczyna produkcję serialu reality „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”

Kanał MTV POLSKA - należący do Viacom International Media Networks (VIMN) – ogłosił dziś, że tej jesieni rozpocznie produkcję nowego serialu reality „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”, wzorowanego na kultowym programie „Ekipa z New Jersey”.

MTV chce znaleźć nowe polskie gwiazdy gatunku „non-scripted” (bez scenariusza) - grupę młodych, otwartych Polaków, którzy nie boją się mocnych wrażeń, silnych uczuć oraz imprez do białego rana. Amerykański pierwowzór, czyli „Ekipa z New Jersey”, jest światowym fenomenem. Teraz Warszawa ma szansę stać się ziemią obiecaną dla grupy kilku nietuzinkowych młodych osobowości gotowych na kilka tygodni bezgranicznego _imprezowania_. Format MTV przedstawiający losy ekipy przyjaciół stał się popularny na całym świecie i jest dowodem na to, że dobry pomysł można przełożyć na różne realia. Każda kolejna ekipa i miasto, z Seaside Heights w New Jersey („Jersey Shoreʺ), z Newcastle w Anglii („Geordie Shoreʺ), z Cardiff w Walii („The Valleysʺ), czy z hiszpańskiej Gandii („Gandia Shoreʺ), dodały lokalnego smaku i wzbogaciły ten format.

„Tylko nieliczne kanały MTV w Europie mają szansę wyprodukowania lokalnej wersji sprawdzonego formatu MTV” - mówi Jerzy Dzięgielewski, Dyrektor Programowy MTV Polska„Polscy fani Ekipy z New Jersey, Ekipy z Newcastle oraz Ekipy z Cardiff często pytają o to, kiedy powstanie lokalna wersja tego programu. Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy jest naszą odpowiedzią i sposobem na to, by zbliżyć się do naszych widzów.”

„Warsaw Shore – Ekipa z Warszawyʺ będzie największą produkcją MTV w historii grupy kanałów wchodzących w skład MTV Northern Europe. Będziemy mogli śledzić losy grupy barwnych i niesamowitych Polaków. Kamery będą im towarzyszyć w domu, w pracy oraz na imprezach, które przybliżą wszystkim koloryt warszawskiego życia nocnego.

Poszukiwanie uczestników rozpocznie się 23 sierpnia nie tylko w Warszawie, ale także
we Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Rybniku, Katowicach i Chorzowie. W castingu wyłonionych zostanie osiem osób: czterech mężczyzn i cztery kobiety. Wszystkie informacje o programie i castingu do „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawyʺ można znaleźć na stronie www.mtv.pl/warsawshore. Produkcja rozpocznie się jesienią. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Producentem wykonawczym „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawyʺ jest Golden Media Polska, doświadczony, niezależny producent programów telewizyjnych, odpowiedzialny za takie hity, jak: „You can Dance - Po prostu tańcz", „Bitwa na Głosy", „Perfekcyjna Pani Domu", „Bitwa o dom", „Trinny i Susannah ubierają Polskę", czy „Tak to leciało!”. „Nasza firma świetnie czuje się w realizacji projektów z serii reality show oraz programów zawierających elementy tego gatunku. Mamy duże doświadczenie w adaptacji międzynarodowych formatów na polskim rynku, dzięki ekipie składającej się z profesjonalistów, którzy uczestniczyli w najważniejszych produkcjach tego typu w naszym kraju. Cieszymy się, że MTV postawiło na nasze doświadczenie i zdecydowało się powierzyć Golden Media Polska tak ważny dla tej stacji projekt” – podsumowuje decyzję o współpracy Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska.

Więcej o MTV zawsze na www.mtv.pl, Facebooku, Twitterze, Google Plus oraz Pinterest.