11. czerwiec 2013
Jak oderwać dzieci od telewizora, czyli Nickelodeon Dzień Zabawy 2013 po raz pierwszy w Polsce

Jak oderwać dzieci od telewizora, czyli Nickelodeon Dzień Zabawy 2013 po raz pierwszy w Polsce

Już od 9 lat Nickelodeon prowadząc kampanię „Let’s just play” zachęca dzieci do wyłączenia telewizora i przeniesienia zabawy na świeże powietrze. Jej zwieńczeniem jest „Dzień zabawy Nickelodeon”.

Podczas "Dnia zabawy Nickelodeon" na antenie zamiast kreskówek pojawia się tylko czarny ekran, a w parkach organizowane są zajęcia sportowe i integracyjne dla dzieci. W tym roku, 12 czerwca, akcja pod tą nazwą po raz pierwszy zostanie zorganizowana w Polsce.

Podstawowym założeniem akcji jest zaangażowanie szkół i organizacji lokalnych wyrabianie w umacnianie dzieciach zdrowych postaw życiowych i nakłonienie ich do większej aktywności fizycznej. W Stanach Zjednoczonych jedną z głównych ambasadorek akcji jest Pierwsza Dama, Michelle Obama, która od początku prezydentury męża postawiła sobie za cel przekonanie młodzieży do zdrowego stylu życia. Polską edycję akcji „Dzień Zabawy Nickelodeon” wsparły słynne mamy – Odeta Moro-Figurska i Natalia Przybysz, które opowiedziały o tym, jak bawiły się będąc dziećmi i podpowiedziały, jak kreatywnie spędzać czas z dziećmi na powietrzu. Filmy z ich udziałem dostępne są na stronie www.nick.com.pl i na Facebooku www.facebook.com/nickelodeonPL .

Pierwsza polska odsłona „Dnia Zabawy Nickelodeon” organizowana jest w Warszawie, ale stacja zachęca by także inne miasta przyłączyły się do ich inicjatywy, namawiając swoich młodszych mieszkańców do spędzenia popołudnia 12 czerwca na świeżym powietrzu. Dlatego na cztery godziny przerwie emisję programu, by zachęcić swoich małych i trochę starszych widzów do spędzenia aktywnego popołudnia na świeżym powietrzu. Z okazji Dnia Zabawy w Warszawie organizowane są dwa wydarzenia dla dzieci. 12 czerwca od godz. 13.00 do 17.00, na Kopie Cwila i w warszawskim ZOO pojawią się ulubieni bohaterowie programów Nickelodeon, m.in. SpongeBob, Wojownicze Żółwie Ninja, Dora i Diego. Oprócz tego, odwiedzający ZOO i Kopę Cwila będą mogli porysować kolorową kredą specjalną instalację Nickelodeon.

W warszawskim ZOO, dzieci i rodzice będą mogli wziąć też udział w podchodach ze specjalnymi zadaniami związanymi z ulubionym programem Nickelodeon - „Pingwinami z Madagaskaru” i poznać podopiecznych stacji Nickelodeon, czyli prawdziwe pingwiny, mieszkające w ZOO. Na młodych widzów czekają też inne atrakcje, m.in. malowanie twarzy i tworzenie miniaturowej dżungli. Na Kopie Cwila , dzieci będą konstruować zwariowane pojazdy dla bohaterów Nickelodeon, tworzyć latawce i malować buzie.

„Wiemy, że jeden dzień bez telewizora nie nauczy dzieci właściwego dzielenia czasu spędzanego w domu i na świeżym powietrzu. Wierzymy jednak, że nasza akcja zmotywuje je do zrobienia pierwszego kroku w kwestii zmiany sposobu spędzania wolnego czasu. Nie zależy nam na tym, aby dzieci spędziły Dzień Zabawy Nickelodeon w określony sposób – chodzi o to, by po prostu wyszły na zewnątrz i były aktywne.” – powiedziała Milagros Aleman, VP/General Manager Nickelodeon Northern Europe.

Akcja „Dzień Zabawy Nickelodeon” wpisuje się w strategię kreatywnych działań adresowanych do najmłodszych widzów wykraczających poza program telewizyjny. Szerokim echem w mediach i wśród rodziców odbiła się kampania "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" to ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach akcji policjanci spotkali się z dziećmi w ponad … przedszkoli w całej Polsce, rozdali dzieciom prawie 70 tys. płyt DVD z programem "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" oraz 330 tys. odblasków. Według danych Komendy Głównej Policji w 2011 roku wzrosły statystyki wypadków z udziałem dorosłych, jednak po raz pierwszy od trzech lat spadły statystyki wypadków wśród dzieci. Zdaniem policjantów duża w tym zasługa akcji edukacyjnej „Bezpieczna Droga z Radami Sponge Boba”.

VIMN w social media:
http://www.facebook.com/vimnpolska
http://twitter.com/vimn_polska