28. marzec 2018
REŻYSERKA „CÓREK DANCINGU” I PRODUCENT FOALS ZAANGAŻOWANI W KONCERT MTV UNPLUGGED BRODKA!

REŻYSERKA „CÓREK DANCINGU” I PRODUCENT FOALS ZAANGAŻOWANI W KONCERT MTV UNPLUGGED BRODKA!

Już 12 kwietnia br. na scenie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur wystąpi Brodka, jedna
z najważniejszych artystek młodego pokolenia w Polsce.

Wokalistka, w ramach kultowego formatu MTV Unplugged, wykona najważniejsze utwory ze swojego repertuaru w wersji bez prądu. Wyjątkowy koncert Brodki uzyska niezwykłą oprawę wizualną, a całość wyreżyseruje Agnieszka Smoczyńska – twórczyni głośnych „Córek Dancingu” – jednego z najoryginalniejszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Całość zostanie zmiksowana przez Luke’a Smitha – producenta m.in. Foals i Crystal Fighters. Ostatnie bilety na koncert dostępne są na stronie ticketmaster.pl.
MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w której najwięksi muzycy prezentują swoje utwory
w wersji akustycznej. Za całokształt wyjątkowego występu MTV Unplugged Brodka będzie odpowiedzialna wielokrotnie nagradzana reżyserka Agnieszka Smoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat. Jej pełnometrażowy debiut „Córki Dancingu”, zdobył nagrody na festiwalach w Nashville, Chicago, Sofii, Wilnie i Porto oraz Nagrodę Specjalną Jury na Sundance Film Festival 2016, gdzie wzbudził zachwyt amerykańskich krytyków. Głośny film przyniósł reżyserce również Złotego Lwa za najlepszy debiut reżysersk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Orła w kategorii „Odkrycie roku”. Za realizację zdjęć do MTV Unplugged Brodka odpowiedzlany będzie Jakub Kijowski, autor zdjęć do "Córek Dancingu" uznany przez American Cinematographer za wschodzącą gwiazdę sztuki operatorskiej.
Koncertowi towarzyszyć będzie także jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowuje Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Jej projekty były prezentowane
w m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Seoul Art Center w Korei Południowej, Narodowej Galerii Zachęta i Bunkrze Sztuki w Krakowie.
Album MTV Unplugged zostanie wydany na specjalnej edycji CD w czerwcu nakładem PIAS Recordings. Wydawnictwo zostanie zmiksowane przez Luke’a Smitha – producenta odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich wykonawców, jak m.in. Foals, Crystal Fighters i Everything Everything. Smith pracował również przy rejestracji płyty „Sounds of the Universe” Depeche Mode.
Brodka to kolejna gwiazda polskiej sceny muzycznej, która została zaproszona do kultowego cyklu koncertów MTV Unplugged. Artystce na scenie towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego pojawią się muzycy grający na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła. Brodka znana jest z oryginalnego i niepowtarzalnego brzmienia łączącego pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Artystka ogromną rolę przykłada również do warstwy wizualnej, dzięki czemu jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem. Na scenie wraz z Brodką pojawi się wyjątkowy gość specjalny. Więcej informacji już wkrótce!
Koncert MTV Unplugged Brodka zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur
w Lublinie. Pełny zapis koncertu MTV Unplugged Brodka emitowany będzie na antenach MTV Polska i MTV Music oraz online wyłącznie w serwisie player.pl, gdzie dostępne są także inne koncerty z cyklu MTV Unplugged, w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Hey, Wilki, Kayah oraz O.S.T.R.
Partnerami projektu są: Levi’s, player, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Województwo Lubelskie.
Wyłącznym dystrubutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster Polska. Bilety są dostępne
na stronie www.ticketmaster.pl. Wejściówki na MTV Unplugged Brodka zdobyć można również w konkursie zorganizowanym przez markę Levi’s. Więcej informacji na stronie mtv.pl/levis.