14. luty 2017
LONDYN GOSPODARZEM GALI MTV EMA 2017!

LONDYN GOSPODARZEM GALI MTV EMA 2017!

Najgorętsza muzyczna gala na świecie wraca do stolicy Wielkiej Brytanii. MTV EMA 2017 12 listopada na żywo z SSE Arena, Wembley.

MTV ogłosiło dziś, że gospodarzem 24. gali MTV EMA zostaje Londyn. Potwierdzono również, że transmisja na żywo wprost z SSE Areny, Wembley emitowana będzie nie tylko na kanale telewizyjnym MTV, ale również na platformach cyfrowych i społecznościowych. Świętowanie najwybitniejszych osiągnieć muzycznych z udziałem światowych sław odbędzie się 12 listopada 2017 r.

„Londyn to prawdopodobnie światowe epicentrum muzyczne. Organizacja MTV EMA 2017 to nie tylko przywilej, ale i olbrzymia szansa dla stolicy Wielkiej Brytanii” - komentuje David Lynn, CEO MTV, Viacom International Media Networks. „EMA, gdziekolwiek się odbywa, tworzy wokół siebie olbrzymią sensację. W Londynie wydźwięk tego wydarzenia będzie dziesięciokrotnie silniejszy.”

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, zaznacza: “Po dwóch długich dekadach MTV EMA powraca, żeby ponownie zelektryzować najwspanialsze miasto świata. Zapowiada się absolutnie niesamowity wieczór, pełen emocji dzielonych z topowymi artystami z całego globu, a to wszystko na oczach miliona widzów. Londyn to naturalne otoczenie dla największego wydarzenia muzycznego roku – z naszą wyjątkowa historią muzyczną, licznymi kreatywnymi talentami i nietuzinkowymi miejscami – jesteśmy prawdziwą stolicą rozrywki. Niezależnie, czy jesteś gwiazdą muzyki, mieszkańcem, czy przyjezdnym – Londyn stoi przed Tobą otworem, gotowy sprostać Twoim oczekiwaniom!”

Bruce Gillmer, Executive Vice President w MTV International zajmujący się produkcją MTV EMA, dodaje: “MTV EMA jest jedną z najważniejszych i najbardziej niezapomnianych muzycznych gal na świecie. Zakładamy, że tego roku w Londynie wydarzenie przyjmie jeszcze większy format. Miasto posiada niepowtarzalne dziedzictwo kulturowe, które wraz z oddanymi fanami i ich nieposkromioną energią niewątpliwie uczynią to show większym i głośniejszym niż kiedykolwiek.”

John Drury, VP & General Manager SSE Arena, Wembley mówi: “Wszyscy jesteśmy zachwyceni wyborem SSE Areny na miejsce goszczenia gali EMA w Londynie po 21 latach. Wygląda na to, że wiodąca marka muzyczna będzie współpracowała z jedną z najbardziej kultowych lokalizacji na świecie. Kameralna atmosfera tego miejsca bez wątpienia sprawi, że będą to niezapomniane chwile . Nie możemy doczekać się, aby powitać MTV u siebie.”

W 1996 roku Londyn, jako pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii został wybrany na gospodarza MTV EMA. Od tego czasu gala odbyła się już w 4 innych lokalizacjach na terenie kraju: w Edynburgu (2003), Liverpoolu (2008), Belfaście (2011) i w Glasgow (2014).

Fani mogą być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi MTV EMA śledząc profil na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Snapchacie, bądź wyszukując wzmianek w mediach społecznościowych używając #MTVEMA.

W celu pozyskania materiałów graficznych, prasowych oraz poznania szczegółów wydarzenia wystarczy odwiedzić stronę press.mtvema.com.

O MTV EMA 2017

MTV EMA 2017 będzie nadawane na żywo w niedzielę 12 listopada o 21:00 polskiego czasu prosto z SSE Arena, Wembley znajdującej się w gminie London Borough of Brent. To jedno z największych wydarzeń muzycznych o globalnym zasięgu, w którym uczestniczą znani wykonawcy najgorętszych hitów roku. MTV EMA pozwala fanom na doświadczenie tego wyjątkowego, wielowymiarowego przeżycia dzięki sieci ponad 60 kanałów i co najmniej 300 cyfrowych mediów i platform. Obserwuj @MTVEMA na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Snapchacie, oraz dołącz do dyskusji z #MTVEMA. Fani są zaproszeni do udziału w kampanii MTV EMA 2017 używając MTV Bump. Produkcją zajmują się: Bruce Gillmer, Richard Godfrey - Executive Producers, Debbie Phillips, Chloe Mason – Producers. Aktualności, wiadomości i materiały prasowe dotyczące wydarzenia znajdują się na press.mtvema.com.

Więcej o #LondonIsOpen

#LondonIsOpen to duża kampania, wcielona w życie przez burmistrza Sadiq Khan’a, która ma na celu przedstawienie Londynu jako miasta otwartego nie tylko na biznes, ale i na cały świat. Projekt zakłada podkreślenie przedsiębiorczości i kosmopolityzmu stolicy oraz ukazanie jej kreatywności i możliwości. Działania kampanii mają przede wszystkim zapewnić ponad milion obcokrajowców zamieszkujących Londyn, że zawsze będą tu mile widziani i żaden przejaw dyskryminacji nie będzie tolerowany. Londyn to najlepsze miejsce na ziemi. Jesteśmy przedsiębiorczy, międzynarodowi i otwarci na cały świat. Kluczowym składnikiem naszego sukcesu jest stały napływ genialnych pomysłów i talentów spoza granic naszego kraju. Nasze miasto w swojej różnorodności pozostaje komfortowe dla wszystkich. Jesteśmy dumni ze swojej historii i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Sadiq podkreśla wagę aktywnego udziału wszystkich londyńczyków, przedsiębiorców i organizacji we wspieraniu przesłania #LondonIsOpen w mediach społecznościowych i na wszystkie możliwe, kreatywne sposoby.

„Tu nie chodzi wyłącznie o tolerowanie swoich różnic, ale o fascynowanie się nimi. Wielu ludzi z każdego zakątka na ziemi przyjeżdża do nas, żeby tu żyć i pracować, przez co wnosi swój wkład w każdy aspekt istnienia miasta. Musimy mieć pewność, że cały świat usłyszy o #LondonIsOpen. Zachęcam każdego do zaangażowania się w ten prosty, ale znaczący projekt mający nieść pozytywne przesłanie całemu światu.” – mobilizuje Sadiq Khan.